Історія Маловисківської СЮТ.

Історія Маловисківської СЮТ розпочинається з 1972 року, коли група ентузіастів на чолі з Гросулом Б.О. спрямувала свої зусилля на виховання та розвиток технічної творчості підростаючого покоління. Неоціненний вклад у розвиток та процвітання станції внесли відомі в районі та області керівники судномодельного гуртка Кудря І.Ю., автомобільного Нємець А.Д., авіамодельного Небензя В.М.. Все своє життя присвятив закладу директор СЮТ Туз Михайло Вікторович. З появою молодого кваліфікованого творчого керівника розширюється мережа гуртків в районі, з'являються гуртки більш прогресивного напряму, такі, як радіотехнічний, полювання на «Лис», кіно-відео гурток, гурток інформатики та обчислювальної техніки та програмування. В останні роки в закладі працювали гуртки радіоелектроніки, фотогурток, операторів колективної радіостанції, початкового технічного моделювання, випилювання, «Юні інспектори руху», «Моделювання іграшки-сувеніра», «М'яка іграшка» З 2001 року розширюється мережа еколого-природничих гуртків (еколого-географічні, «Юні квітникарі», «Юні друзі природи», «Зелений патруль», ботанічний, «Любителі зеленої архітектури»,гуртки сільськогосподарського напрямку – «Овочівництво», «Юні садівники») та з'являються гуртки декоративно-прикладного напрямку - «Українська вишивка», «Бісероплетіння» та «Живопис та декоративний розпис. Під керівництвом Туза М.В. гуртківці Маловисківської СЮТ неодноразово ставали переможцями та призерами районних, обласних та Всеукраїнських конкурсів та змагань.

За досягнуті успіхи в праці керівник гуртка Кудря І.Ю. нагороджений медаллю «Ветеран Труда», грамотою Міністерства освіти УРСР, кількома грамотами райво і облво.

На протязі всіх років існування Маловисківської СЮТ гурток авіамоделістів, очолюваний талановитим фахівцем Небензею В.М., був найбільш відвідуваним і улюбленим гуртком у підлітків. Гурток був постійним призером обласних та районних змагань, а у 1979 році став колективним членом обласного клубу юних любителів техніки. Для багатьох вихованців дитяче захоплення переросло у зміст життя, визначило життєвий шлях. Так трапилось з Кісілем С.Л., який у 1974 році прийшов навчатися у гурток і ось уже більше 22 років є його керівником.

З перших років існування закладу і до сьогоднішнього дня сумлінно працює керівник гуртка автоконструкторів-картингістів Кравченко С.П.. Його вихованці постійні учасники і переможці обласних та Всеукраїнських виставок та фестивалів.

Керівники гуртків Мельник В.І. та Кісіль С.Л. відмічались наказами Міністерства освіти та науки України за підготовку методичних розробок , Кравченко С.П. , Харитонович С.К. , Малахатько В.О. - грамотами управління освіти та науки ОДА, керівники екологічних гуртків Махно Р.П., Малахатько В.О., Харитонович С.К. та методист закладу Сіваченко Т.Г. наказом обласного управління освіти та науки ОДА, колишній директор закладу Туз С.М. грамотами Кіровоградського ОЦЕНТУМа та ОЦНТТУМа за активну участь у Всеукраїнських та обласних конкурсах , фестивалях, виставках, змаганнях з науково-технічної та еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

З часу заснування до квітня 1997 року заклад носив назву Маловисківська станція юних техніків, в квітні 1997 року відбулася реорганізація станції юних натуралістів та станції юних техніків в районний дитячий еколого-технічний центр. У вересні 2001 року Маловисківський ДЕТЦ було перейменовано на Маловисківську станцію юних техніків.

Методична проблема

Розвиток творчих здібностей, технічних обдарувань та екологічної культури учнівської молоді засобами позашкільного виховання в умовах реалізації державної програми національного виховання.

Кадрове забезпечення

В закладі працює 18 педагогічних працівників, з них 9 основних та 9 сумісників. З основних працівників – директор, методист та 7 керівників гуртків. З 9 керівників гуртків – сумісників 7 працює на базі сільських шкіл. Вищу освіту має 7 керівників–сумісників та 5 основних працівників, 1 керівник гуртка навчається заочно у педагогічному вузі. Педагогічну освіту мають 5 основних працівників та 7 сумісників.

Досягнення навчального закладу.

Екологічний гурток «Горизонт» на базі Злинської ЗОШ №1I-III ст. нагороджено Грамотою управління освіти і науки ОДА за III місце за роботу «Операція «Ягідка».

Роботу «Бойовий зореліт» (гурток «Автоконструкторів-картингістів» , керівник Кравченко С.П., виконавці – учень 7 класу Маловисківської ЗОШ № 4 I-III ст. Рибкін Сергій, учень 8-Б класу Маловисківської ЗОШ №3 I-III ст. Артеменко Сергій, учень 8-А класу Маловисківської ЗОШ №3 I-III ст. Константінов Євген) направлено , як переможця обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «УМАКО» «Сузір'я» «Мирний космос» до м. Києва.

Обласний конкурс екологічних агітбригад. Гурток «Юні друзі природи», керівник Махно Р.П. нагороджений Грамотою Кіровоградського ОЦЕНТУМ (02.06.09 р.).

Обласний конкурс плакатів на екологічну тематику:

а) номінація «Квітуй, Україно!»

гурток «Квітникарі» (керівник Голуб О.В.)

Бакалінська Анна – I місце (учениця 8-А кл. Маловисківської ЗОШ №3 I-III ст.);

б) номінація «Бережемо крилаті скарби України»

гурток «Квітникарі» (керівник Голуб О.В.)

Баженова Настя – I місце

Госик Євген – I місце

(учні 7- А класу Маловисківської ЗОШ №3 I-III ст.);

в) номінація «Діти майбутнього за чисте довкілля»

гурток «Квітникарі» (керівник Голуб О.В.)

Харченко Марія – I місце

(учениця 11-В кл. Маловисківської ЗОШ №3 I-III ст.).

Всі роботи відправлено на Всеукраїнський конкурс плакатів з екологічної тематики до м. Києва.

Обласні змагання з ПТМ

гурток «Початкове технічне моделювання» (керівник Мельник В.І.)

Галкін Олексій – учень 5-В кл. Маловисківської ЗОШ №3 I-III ст. – III місце в особистому заліку.

Команда району з ПТМ (керівник Мельник В.І.) четверте місце в цих змаганнях.

Дипломами Кіровоградського ОЦЕНТУМ нагороджено вихованців гуртка «Бісероплетіння» (керівник Туз О.Г.) Купріянову Тетяну та Павленка Вадима за зайняте III місце в номінації «Український сувенір» обласного етапу Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки.

Дипломом управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованців гуртка «Квітникарі» (керівник Крило О.А.) за зайняте I місце в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи».

Дипломом Кіровоградського ОЦЕНТУМ нагороджено екологічну агітбригаду «Первоцвіт» на базі Злинської ЗОШ №1 I-III ст. (керівник Малахатько В.О.).

Дипломом управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованців гуртка «Юні друзі природи» при Злинській ЗОШ №1 I-III ст. (керівник Малахатько В.О.) за зайняте III місце в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Плекаємо сад».

Обласні змагання ЮІР .

Команда району (керівник Луньов С.О. та Завалєй В.Б.) нагороджена грамотою обласного управління освіти та науки.

Інша інформація.

Еколого-природничі гуртки СЮТ практикують такі форми роботи, як

1) малі комплексні експедиції, екскурсії в природу, походи з метою моніторингу довкілля краю;

2) практичну участь в реалізації природоохоронних та трудових акцій, таких, як «Посади сад», «Квітуй, Україно!», «Зелений паросток майбутнього», «Джерело», «Чисте подвір'я», «Ліси для нащадків» тощо.

Науково-технічні гуртки беруть участь у Всеукраїнських конкурсах УМАКО «Сузір'я» «Мирний космос», змаганнях , екологічних та технічних конкурсах, виставках, фестивалях.

В закладі діє дві екологічні агітбригади на базі Злинської ЗОШ №1 I-III ст., в літній період діють екологічні загони профільного оздоровчого еколого-натуралістичного табору.

В 2012-2013 н. р. в Маловисківській СЮТ працювало 25 гуртків, в них 38 груп, в яких навчалося 559 вихованців.

Гуртки СЮТ працювали за такими напрямами: науково-технічний, декоративно-ужитковий, еколого-природничий.

В 17 гуртках науково-технічного напряму (24 групи ) навчалось 297 вихованців. Це гуртки: «Автоконструктори-картингісти», «Радіоконструювання», «Фотогурток», «Оператори комп'ютерного набору», «Ракетомоделювання», «Авіамоделювання», «Судномоделювання», «Автотрасове моделювання»,«ЮІР», «Столярна та художня обробка деревини», « Столярна справа», ПТМ. Найбільшими за кількістю вихованців є авіамодельні гуртки, гуртки автоконструкторів-картингістів та ПТМ.

В чотирьох гуртках (7 груп) ужитково-декоративного напряму – «Народні ремесла», «Українська художня вишивка» і «Українська народна вишивка» зайнято 119 дітей. Майже така ж кількість дітей (107 осіб) навчається в 4 гуртках еколого-природничого напряму. Це гуртки «Юні друзі природи», «Юні квітникарі», «Юні зоологои» і «Юні акваріумісти» (також 7 груп).

На базі сільських шкіл працювали гуртки «Ракетомоделювання» та «Авіамоделювання» (Паліївська ЗШ I-III ст. ), ЮІР, «Фотогурток» та «Українська художня вишивка» (Кіровська ЗШ I-III ст. ), ЮІР та «Українська народна вишивка» (Великовисківська ЗШ I-III ст.), «Українська художня вишивка» та «Народні ремесла» (Оникіївська ЗШ I-III ст.), «Столярна та художня обробка деревини» (Мануйлівська ЗШ I-III ст.), «Столярна справа» та «Оператори комп'ютерного набору» (Мар'янівська ЗШ I-III ст.), «Юні друзі природи» (Злинська ЗШ №1 I-III ст.).

Всього на базі сільських шкіл працювало 14 гуртків, в них 18 груп, в яких навчалося 256 гуртківців.

В міській Маловисківській ЗШ №3 I-III ст. працювали гуртки «Юні квітникарі», «Юні зоологи», «Юні акваріумісти», в яких задіяно 78 вихованців.

Методична проблема

Розвиток творчих здібностей, технічних обдарувань та екологічної культури учнівської молоді засобами позашкільного виховання в умовах реалізації державної програми національного виховання.

Кадрове забезпечення

В закладі працює 17 педагогів, з них основних 10 працівників: директор, методист і 8 керівників гуртків. 7 керівників гуртків працюють за сумісництвом. 13 педагогічних працівників мають вищу освіту, з них 10 мають вищу педагогічну освіту. Курси підвищення кваліфікації пройшло 5 керівників гуртків. Проатестований в 2010-2011 н. р. 1 керівник гуртка (Мельніченко П.Н.). В 2012-2013 н. р. атестації підлягали 3 керівника гуртків : Каразей А.І., Гудаченко Л.С. і Чудненко В.І.

Протягом навчального року активізувалась робота технічних та декоративно-ужиткових гуртків. Систематичними стали показові виступи авіамодельних, ракетомодельних гуртків, картингістів на міському стадіоні та полі міського аеродрому. Гуртківці проводять практичні заняття, тренувальні виступи на пришкільному майданчику, беруть активну участь у районних та міських святах, виставках (керівники гуртків Кісіль С.Л., Перебейніс В.В., Кравченко С.П.). Удосконалюється майстерність вихованців технічних гуртків. Авіамоделісти освоюють виготовлення моделей літаків усіх класів (вільнолітаючі, кордові, мікромоделі), тому всі обласні змагання з цих видів спорту відмічені призовими ( 2-3 місце) місцями в командному та індивідуальному заліках та відповідними нагородами.

Плідно працювали гуртки декоративно-ужиткового напряму (керівники

Каразей А.І., Гудаченко Л.С.). Гуртківцями освоєно нові прийоми та техніки народного та сучасного декоративно-ужиткового мистецтва. В арсеналі гуртківців такі техніки виконання виробів народного мистецтва, як ляльки, ляльки-обереги та ляльки-мотанки, модульне оригамі, плетіння з соломки та лози, малюнки по дереву та паперу, вироби з солоного тіста, квілінг, трьохмірний квілінг, техніки вітражів, писанкарство, бісероплетіння, моделювання м'якої іграшки, петриківський розпис, практично всі види вишивки, декоративні розписи, пап'є-маше та ін. Керівники гуртків Каразей А.І., Гудаченко Л.С, Бердник Т.М. самі мають здатність до постійного навчання, оволодіння новими прийомами та техніками і з успіхом навчають цьому вихованців. Тому значна частина вихованців гуртків «Народні ремесла» та «Художній розпис» (керівник Каразей А.І.) активні учасники різноманітних виставок, конкурсів, свят, фестивалів, починаючи від шкільних і районних і закінчуючи Всеукраїнськими творчими конкурсами, на обласних етапах яких роботи вихованців цих гуртків користуються незмінним успіхом, експонуються на постійнодіючій виставці учнівської творчості в обласному центрі дитячої та юнацької творчості, відзначені грамотами та дипломами різних рівнів.

В планах роботи – розширити і удосконалити виготовлення традиційних народних ляльок, відобразити їх різноманітність і особливості відповідно до етно-культурних регіонів України. Особлива увага націлена на виготовлення ексклюзивних ляльок-сувенірів. Крім роботи над вишиванням сорочок, плахт, фартушків гуртківці працюватимуть над вишиванням одягу бісером з використанням українського орнаменту, а також над виготовленням прикрас – герданів і селянок з бісеру. Планується продовження вивчення плетіння з соломки та виготовлення об'ємних виробів з неї та удосконалення майстерності виготовлення виробів з модульного ори гамі.

Серйозні успіхи мають гуртки ЮІР (керівник Сафронова Л.Г.), «Юні друзі природи» (керівник Махно Р.П.), які є постійними учасниками щорічних обласних змагань з безпеки руху та конкурсу екологічних агітбригад. Ці гуртки останні роки систематично нагороджуються Дипломами за активну участь та високі показники в навчанні. Екологічний гурток «Юні друзі природи», що працює на базі Злинської ЗШ №1 (керівник Махно Р. П.) продовжив роботу по ґрунтовному вивченню довкілля свого регіону. Дослідницька робота в природі, яка проводилась протягом усього року, незалежно від сезону, дала змогу поглибити знання про розвиток лісового масиву с. Злинка та Капустинських кар'єрів, долини річок Левадівка та Буки, вивчити та віднайти нові популяції рідкісних рослин.

Цей гурток провів значну практичну природоохоронну роботу: висадження дерев на пришкільних ділянках, закладання шкілок, догляд за насадженнями, підгодівля птахів в зимовий період, створення лікарських городів на присадибних ділянках гуртківців, збір сміття на заповідних територіях та в річкових долинах, а головне – вони є популяризаторами екологічних знань серед учнів школи та населення.

Протягом минулого року практично завершена основна робота по створенню лабораторії живої природи на базі Маловисківської ЗШ №3 I-IIIст., де працюють гуртки квітоводів, юних зоологів та юних акваріумістів (керівник Крило О.А.). Матеріальна база цих гуртків покращилась за рахунок придбання нових акваріумів, розширення видового складу риб, тварин та квіткових рослин в куточку живої природи. Гуртківці завоювали авторитет у школі та місті, тому сьогодні в гуртки на базі цієї школи прийшли діти з інших міських шкіл. Вихованці - природолюби багато зробили для озеленення школи та міста та виховання гуманного ставлення до тварин. Діти з задоволенням доглядають за квітами, тваринами, рибами, багато чому навчились.

Добре працювали минулого року гуртки художньої обробки деревини та столярів (керівники гуртків Чудненко В.І. та Шевченко Л.В.). Ці гуртки, як і в попередні роки, працювали на базі сільських шкіл. Керівники гуртків забезпечують хороше відвідування і активну участь своїх вихованців у загальношкільних та районних заходах, в тому числі таких, як святкування Міжнародного дня захисту дітей 1 червня, за що відмічені грамотами відділу у справах сім'ї, молоді та спорту РДА, день Перемоги, свято Незалежності України тощо та багаточисленних виставках.

Методичною службою закладу проводиться систематична робота по інформуванню керівників гуртків з питань впровадження в практику роботи інноваційних технологій, методик роботи з дітьми з окремих питань навчально-виховної діяльності. Керівники гуртків були залучені до участі у районних семінарах, що проводились на базі позашкільних закладів Маловисківщини. Обмін досвідом, відвідування майстер-класів, показових занять, виставок дитячої творчості, постійне використання наукової інформації, методичних доробок, навчальної літератури, в тому числі в результаті користування інтернетом, значно розширили методичну базу та можливості керівників окремих гуртків. Результатом цього стало освоєння ними нових технік та методик роботи з дітьми. В першу чергу це стосується таких керівників гуртків, як Каразей А.І., Гудаченко Л.С., Сафронова Л.Г., Кравченко С.П., Кісіль С.Л, Бердник Т.М., Шевченко Л.В. та Махно Р.П.. Методист закладу здійснює постійне навчання педагогічного складу переважно шляхом індивідуальних консультацій, оскільки більшість керівників гуртків працює на базі сільських шкіл, а також випускаються методичні та інформаційно-методичні бюлетні, проводиться консультативна робота з питань підготовки творчих робіт на районні, обласні та Всеукраїнські очно-зачоні конкурси, виставки, виставки-конкурси, фестивалі, змагання з технічних видів спорту.

Протягом року дещо покращена матеріальна база закладу:

1. Проведено ремонт, оформлення і забезпечено комп'ютерами лабораторію радіоконструювання.

2. Проводиться робота по переоформленню і обладнанню фотолабораторії.

3. Проведено ремонт та часткове оформлення методичного кабінету.

Протягом літнього періоду було організовано навчання , дозвілля та оздоровлення дітей. Один вихованець гуртка «Авіамоделювання був нагороджений поїдкою в Міжнародний дитячий табір «Артек» , як переможець обласних технічних конкурсів. Оздоровлення дітей в інших гуртках обмежилось зустрічами з кращими майстринями-вишивальницями, проведенням майстер-класів, конкурсів «Міс та містер табору», участі у святкуванні дня журналіста, дня друзів (фестиваль тезок «Збираймося разом»), дня іменинників (конкурс на краще привітання, виготовлення ляльок-оберегів), дня гумору («Вернісаж усмішок» - малюнки шаржі), дня мистецтва (конкурс авторської майстерності, вернісаж малюнків «Чудеса, які я бачив» та «Чарівник, який мені наснився» - казкові персонажі), збором природних матеріалів в Оникіївському лісництві, окремими походами та велотурпоходами навесні 2012 року по рідному краю, показовими виступами на полі місцевого стадіону та аеродрому, участю у святах.

Протягом 2011 -2013 н. р. гуртки Маловисківської райСЮТ брали участь у таких масових заходах (виставках, виставках-конкурсах, змаганнях, фестивалях):

1. Районна виставка, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.

За активну участь у виставці дитячої творчості, присвяченій Міжнародному дню захисту дітей, Грамотою відділу у справах сім'ї, молоді та спорту РДА нагороджений

гурток «Умілі руки» (керівник Чудненко В.І.) та

гурток «Столярів» (керівник Шевченко Л.В.)

За перемогу у номінації «Декоративно – прикладне та образотворче мистецтво» Грамотою відділу у справах сім'ї, молоді та спорту РДА нагороджений

гурток «Українська художня вишивка» (керівник Гудаченко Л.С.)

гурток «Народні ремесла» (керівник Каразей А.І.) та

гурток «Бісероплетіння» (керівник Туз О.Г.).

2. Виставка до Дня відкритих дверей у закладі.

3. Виставка на серпневій районній учительській конференції.

4. Виставка до 61 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

5. Обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з ПТМ.

Дипломом ОЦТТУМ нагороджена Москальова Анастасія, вихованка гуртка «Народні ремесла» (керівник Каразей А.І.) за зайняте III місце в обласній виставці-конкурсі робіт учнів молодшого шкільного віку з ПТМ (розділ «Сувеніри та м'яка іграшка»).

6. Районний та обласний етапи Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» та «Український сувенір»

Дипломом ОЦЕНТУМ нагороджено вихованців гуртків

«Живопис і художній розпис» та «Українська художня вишивка»

(керівник Каразей А.І. та Гудаченко Л.С.) за зайняте I місце в

Обласному етапі Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція».

Дипломом ОЦЕНТУМ нагороджені вихованці гуртка «Українська художня вишивка» (керівник Гудаченко Л.С.) за зайняте I місце в обласному етапі Всеукраїнської традиційної щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір».

7. Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі.

Дипломом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Українського державного центру позашкільної освіти, Асоціації позашкільних навчальних закладів України, Кіровоградської ОДА, Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості нагороджено гурток «Народні ремесла» (керівник Каразей А.І), переможця заочного конкурсу в номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво» XVII Всеукраїнського фестивалю дитячої творчості, присвяченого Всесвітньому Дню Землі.

8.Участь юних техніків, призерів Всеукраїнських та обласних масових заходів з науково-технічної творчості, в обласному зльоті юних техніків

(6 учасників зльоту нагороджено грамотами та цінними подарунками).

9. Обласні змагання юних інспекторів руху

Дипломом начальника УДАІ УМВС України в Кіровоградській області нагороджено гурток «ЮІР» (кер.гуртка Сафронова Л.Г.).

10. Обласний та Всеукраїнський етап виставки-конкурсу науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

11. Участь у I та II (обласному) етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

12. Обласні змагання з ракетомодельного спорту

13. Обласні змагання з авіамодельного спорту (кордові моделі літаків).

Грамотою управління освіти і науки ОДА нагороджено керівника гуртка Кісіля С.Л. за зайняте III загальнокомандне місце.

Дипломом III ступеня управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка Стеця Андрія за зайняте III місце в класі моделей F-4-В.

Дипломом III ступеня управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка Воловоденка Валентина за III місце в класі моделей F-2-А.

Дипломом III ступеня управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка Жовтила Ігоря за III місце в класі моделей F-1-С.

14. Обласні змагання з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків).

Дипломом II ступеня управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка Стеця Андрія за зайняте II місце в класі моделей F-1-L.

Дипломом III ступеня управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка Воловоденка Валентина за зайняте III місце в класі моделей

F-1-Д.

Грамотами управління освіти і науки ОДА нагороджено керівника команди Кісіля С.Л. за зайняте загальнокомандне III місце в 2012 році та II місце в 2011 році в обласних змаганнях з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків).

15. Обласні змагання з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі літаків).

Грамотою управління освіти і науки ОДА нагороджено керівника команди Кісіля С.Л. за зайняте II загальнокомандне місце з авіамодельного спорту (вільнолітаючі моделі літаків), присвячених 20 річниці Незалежності України.

16. Обласні змагання екологічних агітбригад.

Команда СЮТ (керівник Махно Р.П.) нагороджена Дипломом управління освіти і науки ОДА за зайняте III місце.

17. Обласний конкурс-захист екопроектів.

Дипломами управління освіти і науки ОДА відзначено гуртківців Плачкову Вікторію (керівник Харитонович С.К.) та

Кірілову Анну (керівник Махно Р.П.).

18.Обласний етап Всеукраїнського конкурсу юнацького відеофільму «В об'єктиві натураліста», номінація «Краща фоторобота»

Дипломом управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка «Географічне краєзнавство» Квашу Олександра (керівник Сіваченко Т.Г.) за зайняте I місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу юнацького відеофільму «В об'єктиві натураліста», номінація «Краща фоторобота».

Дипломом управління освіти і науки ОДА нагороджено вихованця гуртка «Юні друзі природи» Показка Івана (керівник Харитонович С.К.) за зайняте II місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу юнацького відеофільму «В об'єктиві натураліста», номінація «Краща фоторобота».

19. Обласний етап Міжнародного екологічного конкурсу «Глоуб» (номінація «Перші квіти», «Життя дикої природи» та «Збережемо річки»).

Гурток «Юні друзі природи» (керівник Харитонович С.К.).

20. Обласний етап екоконкурсу «Збережемо на Землі зелень і блакить».

Дипломом ОЦЕНТУМ нагороджено гурток «Юні друзі природи» (керівник Харитонович С.К.) за зайняте II місце.

21. Районний фестиваль-конкурс «Дзвіночок»

Грамота відділу у справах сім'ї, молоді та спорту вихованцям гуртка «Бісероплетіння» (керівник Туз О.Г.) за перемогу в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» районного фестивалю-конкурсу «Дзвіночок».

Грамота відділу у справах сім'ї, молоді та спорту вихованцям гуртка «Народні ремесла» (керівник Каразей А.І.) за перемогу в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» районного фестивалю-конкурсу «Дзвіночок».

Грамота відділу у справах сім'ї, молоді та спорту вихованцям гуртка «Українська художня вишивка» (керівник Гудаченко Л.С.) за перемогу в номінації «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво» районного фестивалю-конкурсу «Дзвіночок».

22. Участь в обласному конкурсі методичних робіт з науково-технічної творчості серед педагогів позашкільних навчальних закладів

Грамотою управління освіти і науки ОДА нагороджена

Гудаченко Л.С., автор методичної роботи «Локальна своєрідність вишиванки хрестом у різних історико-етнографічних районах України».

Подякою управління освіти і науки ОДА, ОЦНТТУМ нагороджена Каразей А.І., автор методичних розробок «Гравюра на фанері» та «Аплікація з соломки».

23. Грамотою відділу освіти , молоді та спорту Маловисківської РДА нагороджені керівники гуртків «Народні ремесла» та «Українська народна вишивка» Каразей А.І. та Гудаченко Л.С. за зайняте I місце в тематичній виставці «Моя творчість тобі, рідний краю» ( серпень 2013 року).

24. Дипломом ОЦЕНТУМ нагороджені вихованці гуртка «Народні ремесла» (керівник Каразей А.І) за зайняте II місце у обласному етапі Всеукраїнської традиційної щорічної новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» (січень 2013 року).

25 Дипломом Кіровоградського ОЦЕНТУМ нагороджено Гудаченко Валерію, вихованку гуртка «Українська художня вишивка» (керівник Гудаченко Л.С,) за зайняте 3 місце в обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (січень 2013 року).

26. Дипломом ОЦЕНТУМ нагороджені вихованці гуртка «Народні ремесла» (керівник Каразей А.І) за зайняте II місце у обласному етапі Всеукраїнської щорічної виставки-конкурсу «Український сувенір» (січень 2013 року).

27. Грамотами департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА нагороджено керівника команди Кісіля С.Л. за якісну підготовку команди, що виборола III місце в обласних змаганнях серед учнівської молоді з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків), присвячених Року дитячої творчості (2013 рік).

В 2013-2014 н. р. в Маловисківській СЮТ працює 31 гурток, в них 39 груп, в яких навчається 567 вихованців.

Гуртки СЮТ працюють за такими напрямами: науково-технічний, декоративно-ужитковий, еколого-природничий.

До науково-технічного напряму відносяться такі гуртки:

1. Автоконструктори-картингісти - 4 групи

2. Радіоконструювання - 1 групи

3. Фотогурток - 2 групи

4. Ракетомоделювання - 2 групи

5. Авіамоделювання - 5 групи

6. Автотрасове моделювання - 1 група

7. ЮІР - 1 група

8. Столярна та художня обробка деревини - 1 група

9. Столярна справа - 1 група

10. ПТМ - 4 групи

11.Художня обробка деревини - 1 група

12. Судномоделювання - 1 група

Всього в закладі налічується 22 гуртки науково-технічного напряму, в них 24 групи, в яких навчається 342 вихованці.

До ужитково-декоративного напряму відносяться гуртки

Народні ремесла - 4 групи

Українська художня вишивка - 3 групи

Гурток народної творчості - 1 група

Декоративно-ужиткове мистецтво - 1 група

Чарівний клубок - 1 група

Всього 6 гуртків, в них 10 груп, в яких зайнято 154 дитини.

Гуртки еколого-природничого напряму:

1. Юні друзі природи - 2 групи

2. Юні квітникарі - 1 група

3. Юні зоологи - 1 групи

4. Юні акваріумісти - 2 групи

5. Спортивно-оздоровчий туризм - 1 група

Всього 5 гуртків , в них 7 груп, в яких навчається 103 дитини.

На базі сільських шкіл працюють такі гуртки СЮТ:

1. Паліївська ЗШ I-III ст. : 3 гуртки (авіамодельний, ракетомодельний, ПТМ).

2. Лозуватська ЗШ I-II ст. : 2 гуртки (авіамодельний, автоконструкторів- картингістів).

3. Олександрівська ЗШ I-III ст.: 2 гуртки (авіамодельний, автоконструкторів- картингістів).

4. Кіровська ЗШ I-III ст. : 2 гуртки (ЮІР, фотогурток).

5. Великовисківська ЗШ I-III ст. : 4 гуртки (декоративно-ужиткове мистецтво, спортивно-оздоровчий туризм, гурток народної творчості, художня обробка деревини).

6. Оникіївська ЗШ I-III ст. : 2 гуртки (народні ремесла, українська художня вишивка).

7. Мануйлівська ЗШ I-IIIст. : 1 гурток (столярна та художня обробка деревини).

8. Мар'янівска ЗШ I-III ст. : 1 гурток (столярна справа).

9. Злинська ЗШ №1 I-III ст. : 1 гурток (юні друзі природи).

10. Злинська ЗШ №2 I-III ст. : 1 гурток (юні знавці лікарських рослин).

Всього на базі сільських шкіл працює 19 гуртків, в них 24 групи, в яких навчається 375 гуртківців.

На базі міських шкіл працюють гуртки:

1. Маловисківська ЗШ №3 : 3 гуртки (юні зоологи, юні акваріумісти, юні квітникарі).

2. Смоліно, НВО : 1 гурток (судномодельний).

Кадрове забезпечення.

В закладі працює 18 педагогічних працівників, з них 12 основних та 6 сумісників. З основних працівників – директор, методист та 10 керівників гуртків.

З основних працівників 8 керівників гуртків працюють повністю або частково на базі сільських шкіл. 6 керівників гуртків – сумісників працює тільки на базі сільських шкіл. Всі керівники гуртків – сумісники мають вищу педагогічну освіту і основне навантаження в сільських загальноосвітніх закладах.

З основних працівників повну вищу освіту мають 8 педпрацівників (6 керівників гуртків, директор та методист), 1 керівник гуртка має середню спеціальну освіту (базову вищу), 3 – середню загальну (двоє закінчили професійно-технічні училища). З 12 основних педпрацівників педагогічну освіту мають 5 осіб.

Гуртківцями закладу досягнуті певні успіхи в начально-виховній діяльності, які відмічені нагородами різного рівня

(2012-2013 н. р.)

1. Ляшецький Віталій, член авіа та ракетомодельного гуртка, переможець обласних змагань з авіамодельного спорту, у вересні 2012 року посів II місце в обласній першості у класі вільнолітаючі моделі літаків, переможець обласних змагань з ракетомодельного спорту у класі моделей S-9-А.

2. Ляшецький Віталій навчається у 7-А класі Маловисківської гімназії. У гуртку авіа-та ракето моделістів навчається з 2007 року. В попередні роки неодноразовий учасник та призер обласних змагань з ракетомодельного та авіамодельного спорту у складі команди району (Диплом III ступеня за зайняте III місце в обласних змаганнях з ракетомодельного спорту в командному заліку у 2012 році та Диплом II ступеня за зайняте II місце в загальнокомандному заліку на обласних змаганнях з авіамодельного спорту у класі мікромоделі літаків ). В 2012-2013 н.р. гуртківець став призером (III місце) обласних змагань з ракетомодельного спорту, з авіамодельного спорту ( III загальнокомандне місце) у класі вільнолітаючих моделей літаків у вересні 2012 року та з авіамодельного спорту (III місце) у класі мікромоделі літаків у березні 2013 року.

1. Стець Андрій, член авіа та ракетомодельного гуртка, переможець обласних змагань з авіамодельного спорту, посів II місце в обласній першості у класі вільнолітаючі моделі літаків

2. Стець Андрій – один з найобдарованіших гуртківців авіа- та ракетомодельного гуртків Маловисківської районної СЮТ. У попередні роки неодноразовий учасник та призер Всеукраїнських та обласних конкурсів та змагань серед учнівської молоді як в особистій так і в загальнокомандній першості. Протягом 2012-2013 н.р. гуртківець брав участь у виступах команди району на обласних змаганнях з авіамодельного та ракетомодельного спорту і став призером (III загальнокомандне місце) обласних змагань з авіамодельного спорту у класі вільно літаючих моделей літаків у вересні 2012 року; призером ( III загальнокомандне місце) обласних змагань з ракетомодельного спорту; призером (III загальнокомандне місце) обласних змагань з авіамодельного спорту у класі мікромоделі літаків у 2013 році.

1. Команда авіамоделістів – призери (III загальнокомандне місце) обласних змагань з авіамодельного спорту серед учнівської молоді у класі вільно літаючих моделей літаків (вересень 2012 р.).

Склад команди:

1. Воловоденко Валентин.

2. Желізняк Костянтин.

3. Коваленко Микита.

4. Ляшецький Віталій.

5. Стець Андрій.

6. Хлопенко Іван.

2. Обласні змагання з авіамодельного спорту серед учнівської молоді.

3. Команда авіамоделістів складається з членів авіамодельних гуртків, учнів міських шкіл та гімназії. Члени гуртка – учні середнього шкільного віку, захоплюються авіамоделізмом з молодших класів, беруть активну участь у міських та районних святах, різноманітних суспільних заходах з показовими виступами моделей літаків різного класу. Постійні учасники і призери всіх обласних конкурсів з авіамодельного та ракетомодельного спорту серед учнівської молоді.

1. Команда ракетомоделістів - призери (III загальнокомандне місце) обласних змагань серед учнівської молоді з ракето модельного спорту.

Склад команди:

1. Воловоденко Валентин.

2. Ляшецький Віталій.

3. Стець Андрій.

3. Брала участь в обласних змаганнях з авіамодельного та ракетомодельного спорту серед учнівської молоді.

4. Команда ракетомоделістів складається з членів авіа – та ракетомодельного гуртків , учнів міських шкіл та гімназії. Члени гуртка – учні середнього шкільного віку, захоплюються сучасним авіа – та ракетомоделізмом з молодших класів.

5. Кісіль Станіслав Леонідович – керівник авіа-та ракетомодельного гуртків Маловисківської районної станції юних техніків.

6. Кісіль Станіслав Леонідович пов'язав з Маловисківською районною СЮТ майже все своє трудове життя (працює в закладі з 1989 р.). Керівник гуртка системно займається підготовкою гуртківців до участі у районних та обласних змаганнях з ракетомодельного та авіамодельного спорту. Його гуртківці постійні учасники та призери обласних змагань з даних видів спорту, учасники обласних зборів технічно обдарованих та талановитих дітей. Педагог постійно удосконалює методичну роботу з дітьми, використовує сучасні інформаційні можливості, успішно вивчає і застосовує на практиці знання вікової психології дітей. На заняттях гуртка надає увагу індивідуальній роботі з кожним гуртківцем, власним прикладом учить дітей роботі з приладами, обладнанням, матеріалами.Систематично пропагує технічні досягнення гуртківців, виступаючи на районних та міських святах, виставках, змаганнях з технічних видів спорту. Залучає до гуртків сільських школярів, проводить показові виступи в сільських школах. В 2013 році, як і в попередні роки, нагороджений Грамотою департаменту освіти і науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА за якісну підготовку команди, що виборола III місце в обласних змаганнях серед учнівської молоді з авіамодельного спорту (мікромоделі літаків), посвячених Року дитячої творчості.

1. Команда «Екологічна агітбригада».

2. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад. Екологічна агітбригада «Едельвейс» призер (III місце) обласного етапу даного конкурсу у 2013 році.

3. Екологічна агітбригада «Едельвейс» - учасник обласного етапу даного конкурсу з часу його заснування. Екологічна агітбригада склалась на базі гуртка «Юні друзі природи», що працює на базі Злинської ЗШ III ст. з 2005 року щороку екобригада відзначається грамотами за успішний виступ на конкурсі ( не нижче IV місця). Члени екобригади, гуртківці – природолюби ведуть систематичний моніторинг довкілля на території села та його околиць в радіусі до 10 км. Вивчення довкілля рідного краю, визначення його проблем, роль господарської діяльності земляків, що впливає на збереження і охорону навколишнього середовища , узагальнення набутих знань дає багаті можливості для виступів агітбригади, основою якої є актуальність, зв'язок з краєзнавством, уміння через гостре слово та художню досконалість донести свої думки і спостереження до глядача, привернути його увагу до поставлених проблем.

4. Махно Раїса Петрівна – керівник гуртка «Юні друзі природи» Маловисківської районної СЮТ.

5. Махно Раїса Петрівна працює в СЮТ з 2005 року. За цей період їй вдалось завоювати авторитет серед учнів Злинської ЗШ №1 III ст. , на базі якої створено активно діючий, захоплений роботою, творчий колектив екологічного гуртка «Юні друзі природи». Сьогодні гуртківців-екологів знають в школі, селі, районі, області.

Основним напрямом роботи гуртка є моніторинг біорізноманіття рідного краю, своєї місцевості та практична робота по збереженню та покращенню довкілля. Тому в практиці роботи екологів систематичні походи та екскурсії з метою пошуку та виявлення рідкісних, ендемічних, зелено – та червонокнижних рослин, їх опис, поширення ареалу шляхом пересадки, екологічні творчі роботи, які гуртківці готують на обласні етапи конкурсу екологічних проектів, інших Всеукраїнських та обласних конкурсів, на яких гуртківці під керівництвом Махно Р.П. успішно виступають. Системно на базі гуртка працює екологічна агітбригада, яка узагальнює напрацьований гуртком досвід і завойовує призові місця на обласному етапі цього Всеукраїнського конкурсу. В практиці роботи гуртка творчі звіти, екскурсійні поїздки по Україні, цікава робота в природі в період літнього оздоровлення. Керівник гуртка активний, зацікавлений в роботі з дітьми, творчо працюючий педагог, який володіє екологічними знаннями і вміє захопити цим своїх вихованців.

1. Гурток «Народні ремесла».

2. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Новорічний сувенір» у 2013 році. Гурток «Народні ремесла» освоює різноманітну техніку виготовлення виробів українських народних промислів. Це вироби з соломки, виготовлення ляльок-мотанок, виробів з солоного тіста, природних матеріалів, витинанок, вишиванок, різні види розпису, бісероплетіння, килимоткацтво, в'язання, плетіння тощо. Гурток працює три роки, але з першого року роботи гуртківці постійні учасники і призери (перші – другі місця) обласних етапів Всеукраїнських творчих конкурсів постійно діючих виставок. Їх роботи визначаються художнім смаком, хорошою технікою виконання, різноманітністю, тому і в 2013 році на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Новорічний сувенір» роботи гуртка були відмічені дипломом за II призове місце.

3. У планах гуртка детальне освоєння таких нових видів паперопластики, квілінгу, модельного оре гамі, вишивка бісером, аплікація та плетіння з соломи та мінігобелени.

4. Каразей Ганна Іванівна – керівник гуртка «Народні ремесла» Маловисківської районної СЮТ.

5. Каразей Ганна Іванівна працює в закладі неповних 3 роки, але за короткий період роботи стала однією з найавторитетніших педагогів позашкільних закладів району. Керівник гуртка сама має високий рівень знань і володіє майстерністю у багатьох видах народного декоративно-ужиткового мистецтва. Нею освоєні нові напрями декоративно-ужиткового мистецтва та сучасні техніки їх виконання, які педагог майстерно передає дітям. Керівник гуртка застосовує форми і методи роботи, які зацікавлюють дітей, уміло створює атмосферу успіху,

На заняттях гуртка проводить майстер-класи, надає увагу спостереженню у природі, системно проводить екскурсії, залучає дітей до участі у конкурсах різного рівня, проводить виставки гуртківців у школі, бере участь у різноманітних святах міського та районного рівня, проводить зустрічі з народними майстринями, активно співпрацює з педагогічним колективом школи, на базі якої діє гурток. Її робота спрямована на розвиток художнього мислення та здібностей дітей.

В планах керівника гуртка освоєння та удосконалення таких напрямів декоративно-ужиткового мистецтва, як модульне оригамі, соломоплетіння, робота з бісером, виготовлення міні килимів тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 330

Коментарi

  • Андрей Стець

    2013-04-02 19:55:22

    Заповніть сайт !!!! Пустий геть......